baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański z siedzibą w Cieplewie podpisał umowę o dofinansowaniu ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” zadania pod hasłem: W STRASZYNIE RYBKA PŁYNIE, czyli organizacja plenerowego festynu promującego rybackie dziedzictwo kulturowe obszaru LGR.
W konkursie ogłoszonym przez Stowarzyszenie Lokalna Grupa Rybacka - Rybacka Brać Mierzei nasz projekt uzyskał wsparcie w wysokości prawie 96 tys. zł.
Już dziś możemy zaprosić mieszkańców gminy Pruszcz Gdański na plenerowy festyn familijny pt.: W STRASZYNIE RYBKA PŁYNIE, promujący rybę jako najlepszy produkt lokalny obszaru LGR i upowszechniający rybackie dziedzictwo kulturowe.

Wydarzenie dla dzieci, młodzieży i dorosłych odbędzie się 29 sierpnia 2021 r. w godz. 14:00-19:00 nad Radunią w Straszynie przy ul. Plażowej (przedłużenie ul. Sportowej na granicy z Juszkowem).
W programie: występy kabaretowe, animacje z elementami teatru dla najmłodszych, warsztaty artystyczne w trzech blokach tematycznych - dla dzieci i młodszej młodzieży, a także pokaz kulinarny (połączony z degustacją) i prezentacja walorów diety uwzględniającej ryby i produkty rybne. Goście będą mogli posilić się zupą rybną i spróbować innych rybnych specjałów, a także spotkać się z ichtiologiem, który zdradzi ciekawostki dotyczące organizmów żyjących w wodzie, zbadać skład masy ciała i skorzystać z indywidualnych porad dietetyka.
Ponadto na terenie festynu będzie funkcjonować jarmark, na którym staną stoiska handlowe oferujące rękodzieło i rozmaite wyroby producentów z regionu, w tym kramy z Jarmarku można będzie skosztować przysmaków tradycyjnej kuchni regionalnej oraz spróbować potraw rybnych gastronomią i artykułami spożywczymi lokalnych wytwórców.
Wstęp wolny - serdecznie zapraszamy!

Grafika z logotypami: Rybactwo i Morze, Rybacka Brać Mierzei i Unia Europejska Europejski Fundusz Morski i Rybacki z dopiskiem: "Projekt >W Straszynie rybka płynie< współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego >Rybactwo i Morze<