Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Grafika ilustracyjna

Już wkrótce patio przy Mediatece w Straszynie przejdzie metamorfozę. Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteka Publiczna Gminy Pruszcz Gdański został jednym z laureatów VI edycji programu dobrosąsiedzkiego Wzmocnij swoje otoczenie. Dzięki przyznanemu przez Polskie Sieci Elektroenergetyczne grantowi w wysokości 24 tys. złotych w patio w Mediatece powstanie „ekostrefa”, czyli nowa przestrzeń do działań edukacyjnych i miejsce wyciszenia, gdzie będzie można czytać oraz wypoczywać.

Zabawa z pisarką Magdaleną Zarębską w Mediatece

Ostatnim przedwakacyjnym zadaniem dla uczestników Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci była lektura „Wakacji u dziadków” Magdaleny Zarębskiej. Bohaterami powieści są trojaczki Amelia, Laura i Tymon, które wyjeżdżają na całe wakacje na wieś do dziadków. O lekturę, jej bohaterów i inspiracje uczestnicy mogli zapytać samą autorkę, która była gościem spotkania DKK 6 czerwca.

Grafika ilustracyjna

Zapraszamy na wyjątkowe spotkanie autorskie z Magdaleną Zarębską, które odbędzie się 6 czerwca 2024 r. o godz. 17:00 w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci. Do udziału w nim zachęcamy również dzieci (i rodziców), które nie należą do DKK, a chcą ciekawie i inspirująco spędzić czas.

Grafika z napisem Komunikat i logo Czytam tutaj

Informujemy, że OKSiBP Gminy Pruszcz Gdański oraz filia w Straszynie będą nieczynne 4 czerwca 2024 r. (wtorek) w godz. 11:30-14:30. Natomiast w dniach 4-5 czerwca i 12-14 czerwca 2024 r. zamknięta będzie filia Biblioteka na Żuławach w Wiślinie. Przepraszamy za utrudnienia i przypominamy, że gdy biblioteka jest nieczynna nie naliczamy opłat za przetrzymanie książek.

Uczestnicy młodzieżowej sekcji Dyskusyjnego Klubu Książki w Straszynie, z prowadzącą bibliotekarką Małgorzatą Gołofit.

Na ostatnim, piątkowym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki dla Młodzieży w Mediatece w Straszynie uczestnicy mieli okazję podzielić się swoimi wrażeniami po lekturze książki Natalii Osińskiej. „Fluff” opisuje historię znajomości dwóch nastolatek: Wiki i Dominiki, które poznały się dzięki internetowi. Po spotkaniu w realu ich znajomość szybko przeradza się w fascynację.

Przedszkolaki z bibliotekarką w Mediatece

We wtorkowy poranek Mediatekę odwiedziły Kosy i Sikorki, czyli przedszkolaki z Gminnego Przedszkola im. Juliana Tuwima w Straszynie. Dzieci zajęły miejsca na poduszkach, a bibliotekarka przeczytała im książkę „Tajemnice oceanu” Anny Sobich-Kamińskiej. Przygody małego żółwika przykuły uwagę dzieci, a ciekawostki o morskich zwierzętach wzbudziły ich jeszcze większe zainteresowanie.

Bibliotekarka z dziećmi w przedszkolu w Straszynie

Kamila Zglenicka, bibliotekarka z Mediateki, 22 maja odwiedziła Gminne Przedszkole im. Juliana Tuwima w Straszynie. Przyniosła ze sobą parę kolorowych książek o zwierzętach, które zachwyciły maluchy. Przeczytała dzieciom kilka opowieści, m.in. o odważnej myszy i lwie, wesołym ośle i małym wilczku, który się zgubił.

Autorskie spotkanie z Małgorzatą Antuszewicz w Mediatece w Straszynie

W ramach tegorocznego Tygodnia Bibliotek 9 maja zaprosiliśmy do Mediateki w Straszynie pisarkę Małgorzatę Antuszewicz. Jej powieść fantasy „Ostatnia druidka” została ciepło przyjęta przez naszych czytelników. Z autorką – prywatnie straszynianką – rozmawialiśmy m.in. o jej inspiracjach i procesie tworzenia.