Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Sylwia Kubik na spotkaniu z czytelnikami w Bibliotece na Żuławach

Cóż to był za wieczór w Bibliotece na Żuławach! Pełen literackich smaków, zapachów, żuławskich żywiołów, pięknych bohaterek i nie mniej uroczych bohaterów. Przyrody, historii, mieszkańców pełnych pasji, pracowitych i charakternych. Opowieści o starych domach i przedmiotach, które mają duszę. Ale też tego co nowe, co się tworzy – w pełnym poszanowaniu tego co już było, co się zdarzyło...

Uczniowie ze Straszyna z dwiema wychowawczyniami pozują do pamiątkowej fotografii przed Mediateką

Uczniowie zerówki ze Szkoły Podstawowej im. Romualda Traugutta z Wojanowa uczestniczyli dziś w lekcji bibliotecznej połączonej z warsztatami. Dla większości była to pierwsza wizyta w Mediatece. Uczniowie zwiedzili bibliotekę, obejrzeli książki z działu dziecięcego. Wspólnie omówiliśmy zasady korzystania z księgozbioru.

Przedszkolaki podczas zajęć w bibliotece w Cieplewie

W bibliotece w Cieplewie gościliśmy kolejną grupę przedszkolaków. Podczas lekcji bibliotecznej połączonej z warsztatami dzieci poznały różne rodzaje książek. Własnoręcznie wykonały też ilustracje, z których powstała niezwykle oryginalna i kolorowa książka.
Serdecznie zapraszamy kolejne grupy do udziału w ciekawych warsztatach i lekcjach bibliotecznych.

Uczniowie ze Straszyna na lekcji bibliotecznej w Mediatece bawią się w lokomotywę między regałami

„Nagle – gwizd!
Nagle – świst!
Para – buch!
Koła – w ruch!”
Julian Tuwim „Lokomotywą” zachwyca kolejne pokolenia młodych czytelników. We wczorajszych zajęciach w Mediatece poświęconych tej lekturze uczestniczyła klasa Ib ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Straszynie.

Uczestnicy spotkania bibliotekarzy z powiatu gdańskiego w Bibliotece na Żuławach w Wiślinie

Spotkanie bibliotekarzy i osób zarządzających bibliotekami w powiecie gdańskim za nami! 15 maja Biblioteka na Żuławach po raz kolejny wypełniła się ludźmi, którzy kochają książki i działania ze społecznością lokalną, ale lubią też siebie nawzajem. Jednym z pretekstów do poniedziałkowego zjazdu było niedawne święto bibliotekarskiej braci.

Od lewej pisarka Natalia Thiel i bibliotekarka Kamila Zglenicka w straszyńskiej Mediatece

Jak rozpocząć przygodę z pisarstwem? Jak opublikować książkę i nie pogubić się w świecie rozmaitych wydawnictw? O tym i nie tylko rozmawialiśmy w piątek, 12 maja, z pisarką Natalią Thiel podczas spotkania w Mediatece.

Troje uczestników spotkania z bibliotekarką Kamilą Zglenicką i własnoręcznie wykonanymi łódeczkami z papieru

Ciepła i słoneczna pogoda sprawia, że wszyscy myślimy o wakacjach. Podczas spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki dla Dzieci w Mediatece 11 maja rozmawialiśmy o książce Benji Daviesa „Lato u babci”. Główny bohater, Noi, ma spędzić wakacje u babci...

Przedszkolaki z grupy Sówek z wychowawczyniami na spotkaniu w Mediatece

W Tygodniu Bibliotek nie zapomnieliśmy o naszych najmłodszych czytelnikach. W Mediatece 12 maja gościliśmy grupę Sówek z Niepublicznego Przedszkola im. świętej Joanny Beretty Molla w Straszynie. Dla niektórych dzieci była to pierwsza wizyta w takim miejscu.