Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego i prośbą o pozostanie w domach, chcielibyśmy zaprosić Państwa na cykl spotkań z kulturą on-line. Strony internetowe pełne są filmów, koncertów, literatury czy spektakli teatralnych. Można wirtualnie zwiedzać muzea, podziwiać wystawy. Wyselekcjonowaliśmy dla Państwa rodzin najlepsze, legalne propozycje kulturalne. Śledźcie też nasz profil fb.com/oksibp

Wspaniały artysta, którego gościliśmy i podziwialiśmy na scenach w Gminie Pruszcz Gdański wielokrotnie - Roy Einar Dreng - kieruje do Was kilka ciepłych słów z okazji Światowego Dnia Ziemi:

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku w ramach programu #gdanskczyta zaprasza do czytelni on-line. Artyści z trójmiejskich teatrów czytają w niej fragmenty książek związanych z Pomorzem i wybranych tytułów z działu literatury dla dzieci. Wioleta Karpowicz, aktorka Teatru Miniatura, czyta książkę „Pazurzak” Margarity del Mazo, z ilustracjami Charlotte Pardi.

Już jest! Kolejny odcinek serii „PAPETY: Z OSTATNIEJ CHWILI”. O bezpieczeństwie w czasach pandemii, frustracji i samopoczuciu opowiedzą papety: Marlenka, Ryszard, Mirek, Lisek, Królewna i Duża Głowa. Papety z Miniatury zachęcają do odpowiedzialnych zachowań i tłumaczą ważne sprawy dotyczące obecnej sytuacji.

Wczoraj razem z Amelką i Mimi mogliśmy zwiedzić Teatr Wielki i Operę Narodową. Dziś zapraszamy na muzyczną baśń operową „Bajko, gdzie jesteś?” autorstwa Pauliny Zajkowskiej. Rycerzy, księżniczki i smoki znamy z wielu opowiadań i legend. Zobaczymy je również w tym spektaklu, lecz w nieco innej roli…

Ciekawi jesteście historii jednej z największych scen operowych świata? Po zaczarowanym świecie Teatru Wielkiego - Operze Narodowej w Warszawie oprowadzi nas dziś Amelka i Mimi. Ponadto dowiemy się wielu ciekawostek od przewodniczki Karoliny Łukaszewicz.

Dzisiejszego popołudnia zapraszamy na przygody młodego liska Maksa. Po narodzinach, jego ojciec, sławny muzyk, zostawił swoją rodzinę. Max wybiera się w podróż w poszukiwaniu taty. Jakie przygody spotkają Maksa i czy uda mu się odnaleźć ojca? Dowiecie się z animacji "Max i spółka" z polskim dubbingiem. Zapraszamy przed ekrany odbiorników!

Kolejna propozycja dla całej rodziny to film „Awantura o Basię”. Tytułowa bohaterka traci mamę w tragicznym wypadku i trafia pod opiekę znanego literata, Stanisława Olszowskiego, który początkowo niechętnie odnosi się do niezwykłego gościa. Jednak Basia szybko zdobywa jego serce...

Dzisiejsza propozycja to francuski film Claude Barrasa „Nazywam się Cukinia”, który otworzył 8 edycję Festiwalu Filmów Młodego Widza „Wędrujące Ale Kino!” w Cieplewie. Ikar, który przez rówieśników nazywany jest Cukinią, pochodzi z patologicznej rodziny. Po śmierci matki trafia do domu dziecka. Przystosowanie chłopca do nowego miejsca jest problematyczne, z czasem jednak Cukinia znajduje przyjaciół, na których może polegać.