baner - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Wójt Magdalena Kołodziejczak, Fotelik i Magdalena Świerczyńska-Dolot w studio festiwalu FOTEL online 2021

Za nami pierwsze spektakle, warsztaty i spotkania ze studia festiwalu FOTEL online 2021. Już niedługo wyemitujemy kolejne przedstawienia. Dzieci i rodziców zapraszamy przed monitory telewizorów, komputerów i smartfonów z dostępem do Internetu, oglądania fantastycznych historii i wspólnej zabawy.

Miniatura kadru z filmu promującego FOTEL online 2021

Już za dwa dni rozpoczynamy Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL online. Przed nami w ciągu dwóch dni: osiem spektakli, dwa warsztaty kreatywne, liczne spotkania z artystami w festiwalowym studio. Dzięki łączom internetowym znów możemy zagościć w Państwa domach oraz w szkołach i przedszkolach. Bądźcie z nami!

Karol Wójcicki na pokazie w Cieplewie

Pogoda nie odstraszyła miłośników nocnego nieba! W miniony piątek, podczas spotkania z dziennikarzem naukowym i popularyzatorem astronomii, Karolem Wójcickim, wędrowaliśmy szlakiem gwiazd i zorzy polarnej. I chociaż spotkanie rozpoczęło się o godz. 20:00, więc na dworze było już ciemno i do tego pochmurno, oglądaliśmy nawet zaćmienie Słońca!

Fragment wystawy Wiosna, która nie nadeszła autorstwa Mateusza Michalczyka

Z różnorodnych kształtów uporządkowana kompozycja, czyli jak przypadek tworzy nieprzypadkową całość. W miniony piątek nasz instruktor ceramiki Mateusz Michalczyk zaprezentował swoje prace na wernisażu „Wiosna, która nie nadeszła” w gdańskiej galerii ESKAEM.

Miniatura plakatu z napisem Pokaz nieba

W najbliższy piątek, 17 września, o godz. 20:00 zapraszamy na niecodzienne wydarzenie - w niezwykłą podróż do gwiazd zabierze nas Karol Wójcicki. To znany z ekranów telewizyjnych dziennikarz naukowy, prawdziwy pasjonat i fotograf nocnego nieba oraz popularyzator astronomii.

Miniatura grafiki z harmonogramem pracy ośrodka

Przypominamy, że w związku z organizowanymi festynami plenerowymi i oddelegowaniem zespołu OKSiBP do pracy w terenie, od poniedziałku, 23 sierpnia Ośrodek jest czasowo nieczynny. Obecnie kontakt telefoniczny jest możliwy pod nr 728 415 570; w sprawach organizacyjnych dot. dożynek - pod nr: 728 415 565. Za utrudnienia przepraszamy.

Grafika dożynkowa z napisem Konkursy

Przypominamy, że tegorocznym dożynkom, zaplanowanym w niedzielę, 29 sierpnia, będą towarzyszyć tradycyjne konkursy z nagrodami dla mieszkańców. Sołectwa mogą konkurować w wyplataniu wieńców lub koron żniwnych. W tym roku do rywalizacji dopuszczone będą również kosze dziękczynne. Każda wieś może poddać ocenie jurorów tylko jeden wieniec/koronę lub kosz.

Miniatura grafiki z napisem FOTEL 2021 23-24 września online

Zapraszamy Festiwal Objazdowych Teatrów Lalkowych Młodego Widza FOTEL 2021! Przyjęta rok temu i ciesząca się dużą popularnością formuła online, z uwagi na pandemię będzie kontynuowana w najnowszej edycji imprezy. Zapraszamy małych i dużych widzów - rodziców z dziećmi i nauczycieli z uczniami - na wyjątkowe spotkania z teatrem lalkowym.