Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

POGODA NA SWING

Kategoria: KULTURA I SZTUKA, EDUKACJA I FITNESS, BIBLIOTEKI I MEDIATEKA

Grafika_wydarzenia

Data:Piątek, 01 Lipiec 2022

Godzina:19:00 - 20:00

Lokalizacja:  Park podworski w Wojanowie
Bilety:  
Wstęp wolny


loading...

Kup / rezerwuj

OKSiBP, kontakt: 728 415 566
pn. - czw. 8:00-20:00; pt. 8:00-16:00

Mediateka w Straszynie, kontakt: 883 833 958
wt., pt. 10:00-18:00, śr. 12:00-18:00; czw. 12:00-20:00, sob. 9:00-13:00


Paweł Nowak – akordeon
Maciej Sadowski - kontrabas

Paweł A. Nowak - akordeonista, pedagog, kompozytor, aranżer i kolekcjoner akordeonów. Pomysłodawca i współtwórca jedynego w Polsce Muzeum Akordeonu w Kościerzynie - właściciel liczącej ponad 330 sztuk kolekcji instrumentów. Organizator Międzynarodowego Festiwalu Akordeonowego w Sulęczynie na Kaszubach, który odbywa się od 2003 roku. Od kilkunastu lat prowadzi ogólnopolskie wydarzenie związane z biciem rekordu Polski w jednoczesnej grze na akordeonach, które odbywa się każdego roku w marcu, podczas Dnia Jedności Kaszubów. Koncertuje w kraju i Europie. Występuje solo, z orkiestrami oraz zespołami takimi jak: Cuarteto Re!Tango, Klezmoret, L’Aperitif, Aerophonic i Almost Jazz Group. Od 2009 roku współpracuje z Dorotą Lulką, tworząc wspólnie z nią ceniony w całej Polsce projekt „Piaf po polsku”. Na swoim koncie ma kilkanaście płyt. Specjalizuje się w tangu, jazzie i – charakterystycznym dla akordeonu – francuskim stylu musette. W listopadzie 2016 został odznaczony medalem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Maciej Sadowski - kontrabasista, kompozytor oraz muzyk sesyjny płynnie poruszający się we wszystkich gatunkach muzycznych, w szczególności - muzyce jazzowej. Jest silnie związany z trójmiejską sceną jazzową oraz bierze czynny udział w zarówno polskich, jak i zagranicznych przedsięwzięciach muzycznych. W 2016 roku znalazł się na liście najlepszych polskich kontrabasistów „Jazz Forum”. W 2019 roku został wyróżniony tytułem Muzyka Roku przez jednego z najważniejszych krytyków muzycznych – Adama Barucha, na łamach portalu Polish Jazz. W przeciągu ostatnich 10 lat współpracował z ponad stu zespołami w niemal każdym zakątku Europy, mając wkład w wiele prestiżowych projektów. Jest liderem zespołów: LowBow i Maciej Sadowski Kwadrat, a także jednym z liderów Gdańsk Necropolitan Orchestra.

W letnim teatrze w parku w Wojanowie artyści zapowiadają bardzo relaksujący i sympatyczny koncert z lekkim, łatwym i przyjemnym programem. Usłyszymy standardy jazzowe i muzyki popularnej oraz kompozycje własne Pawła A. Nowaka.

Letni Festiwal Muzyczny 2022 honorowym patronatem objęła Wójt Gminy Pruszcz Gdański Magdalena Kołodziejczak.

REGULAMIN IMPREZY

Partnerem wydarzenia jest SAUR NEPTUN Gdańsk S.A.


Wydarzenie plenerowe - liczba miejsc siedzących ograniczona! Warto zabrać ze sobą koc i preparat odstraszający komary.
Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość odwołania koncertu lub zmiany terminu z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.