Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

W niedzielę, 30 listopada 2014 r., w hali Zespołu Szkół w Rotmance miejscowy zespół GTS Karol Warbud Rotmanka podejmował ubiegłorocznego mistrza rozgrywek województwa pomorskiego - UKS Siódemkę Sopot. Spotkanie pierwszej i drugiej drużyny ubiegłego sezonu zapowiadało się bardzo ciekawie i emocjonująco. Na boisku od pierwszych minut meczu trwała zacięta walka. Dzięki bardzo dobrej zespołowej obronie gospodynie wysoko zawiesiły poprzeczkę przeciwniczkom i zakończyły pierwszą kwartę zwycięstwem 11:0. Z upływem czasu przyjezdne z Sopotu oswoiły się z halą i dostosowały się do bardzo dobrej gry miejscowych. To zaowocowało jeszcze ciekawszym meczem i większą dawką emocji na boisku, co podobało się licznie zgromadzonej publiczności. Na koniec trzeciej kwarty drużyna z Spotu zbliżyła się na 9 punktów, jednak czwarta kwarta to popis gry zespołu z Rotmanki. Szczelna zespołowa obrona i skuteczne kontrataki pozwoliły miejscowym na skuteczny finisz i zwycięstwo różnicą 19 pkt.