Strona Główna - Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

Ośrodek Kultury, Sztuki i Biblioteki Publicznej Gminy Pruszcz Gdański

KS Traugutt został zwycięzcą tegorocznego finału play off Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej rozegranego w niedzielę, 17 maja 2015 r., w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Borkowie.

FINAŁ ALPS 9

W rywalizacji o 3 miejsce drużyna KS Gminny Mix pokonała 3:1 (w setach: 14:25, 25:23 25:20, 25:23) zespół ze Straszyna osłabiony brakiem Witolda i Bartłomieja Płotki. Mecz był bardzo zacięty, o czym świadczą wyniki w trzech ostatnich setach. Najlepszym zawodnikiem tego spotkania był Krzysztof Dziuba, kapitan straszynian.

W wielkim finale, podobnie jak w ubiegłym roku, spotkały się zespoły KS Traugutt i Wiślinka. Tym razem, poza pierwszym setem, drużyna Traugutta okazała się wyraźnie lepsza od swoich przeciwników i wygrała w stosunku 3:1 w setach 23:25, 25:11, 25:18, 25:19.

7. Rotmanka

Cztery pierwsze drużyny otrzymały puchary, a zwycięzca - Wielki Puchar Przechodni ufundowany przez Wójta Gminy Pruszcz Gdański. Wszystkie drużyny otrzymały piłki do gry w siatkówkę.

Najbardziej wartościowym zawodnikiem ligi został wybrany Michał Romanek, najlepszym atakującym rozgrywek Michał Nowak (obaj z KS Traugutt), a za najlepszego rozgrywającego ligi uznano Damiana Berdowskiego z Wiślinki. Wszyscy wyróżnieni otrzymali pamiątkowe statuetki. Nagrody wręczali Marek Kowalski, przewodniczący Rady Gminy Pruszcz Gdański, radna Krystyna Białek oraz Janusz Sampolski, prezes Gminnego Towarzystwa Sportowego Pruszcz Gdański.

FINAŁ ALPS 1FINAŁ ALPS 2FINAŁ ALPS 3FINAŁ ALPS 4FINAŁ ALPS 5FINAŁ ALPS 6FINAŁ ALPS 7FINAŁ ALPS 8